Strona główna / Aktualności / Aktualności 2014/2015 / „World Leisure Games, Qingdao 2015”

„World Leisure Games, Qingdao 2015”

„World Leisure Games, Qingdao 2015”

W dniach 15-17 września 2015r. zawodnicy Rzeszowskiego Klubu Sportowego „Nan-Bei Tygrys” i Tarnobrzeskiej Szkoły Tai Chi „ Nan Bei – Biały Żuraw” wezmą udział w Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Walki w chińskim Qingdao. Więcej

Zawody wushu odbywać się będą w ramach II edycji Światowych Igrzysk Kultury Fizycznej, Rekreacji i Sztuki, których głównym celem jest propagowanie zdrowego trybu życia i atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego w harmonii z naturą. Igrzyskom towarzyszyć będą różnego typu wydarzenia kulturalne, sympozja i wystawy promujące zarówno tradycje, historię i sztukę gospodarzy, jak i kulturę krajów uczestniczących w tym światowej rangi festiwalu.
Zawodnicy startować będą w konkurencjach Taijiquan, Taijijian i Baguazhang. Skład naszej Reprezentacji: Dorota Bijoś, Renata Dąbrowska, Ewa Pawłowska, Elżbieta Proszak, Aneta Sajda, Jadwiga Sochaj, Ewa Solarz, Renata Zięba, Ludmiła Tralle, Wojciech Adamczuk, Mateusz Baran i Robert Mrózek. Czekamy jeszcze na potwierdzenie uczestnictwa w zawodach Tomka Biluta, który aktualnie przebywa w Chinach.Trenerem i kierownikiem drużyny jest Mistrz Zhang Feng Jun.
Wylot do Chin już jutro tj. 10.09.
Przed uczestnikami wyjazdu także część turystyczna, w kolejności: Pekin - zwiedzanie i wycieczka na Wielki Mur , Szanghaj - 2 dni, Qingdao - Laixi zawody - 4 dni, wyjazd w góry Tai Shan, Qufu – miejsce urodzin i dzieciństwa Konfucjusza i na koniec 2 dni w Pekinie.
W miarę możliwości, będziemy przesyłać wiadomości i zdjęcia z pobytu.
Więcej informacji o światowej imprezie „World Leisure Games" znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie:
http://www.qingdaoleisure.com/en/h-index.html